WhatsApp’a yeni özellikler geldi!

WhatsApp’a yeni özellikler geldi!

10242
0
PAYLAŞ
Whatsapp Güncellemesi İle Gelen Yeni Özellikler

Dünyada milyarlarca insanın kullandığı en ünlü uygulamalardan biri olan WhatsApp’a yeni özellikler geldi! Meşhur uygulama yakın zamanda Android’te yaptığı güncellemeleri şimdi de iOS’ta 19 Ekim’de yaptığı güncellemeyle tamamladı.  Ayrıca bu yeni güncellemeye ülkemizden de ulaşmak mümkün.

İşte yeni özellikler!

Yeni güncellemelerle birlikte WhatsApp ve diğer Facebook servisleri Snapchat’e benzemeye devam ediyor. İlk bakışta meşhur uygulamanın arayüzünde gönderme butonu ve sohbet ekranında küçük değişikliklerin yapıldığını görmek mümkün.

Ancak en büyük değişiklikler fotoğraf ve video paylaşımlarında karşımıza çıkıyor. Buna göre artık fotoğraf ve videoların üstü çizilebilir, yazı ve emoji eklenebilir ve yazı stili ile kalınlığı ayarlanabilir hale getirilmiş.

whatsapp-guncelleme
WhatsApp 19 Ekim Güncellemesi

Yine sadece grup yöneticilerinin erişebildiği ve bu grup yöneticisinin paylaşacağı “Gruba davet bağlantısı” olarak adlandırılan bir bağlantı (link) ile davet etmek istenen kişilerin gruba davet edilebilmesi sağlanmış. Böylece istem dışı grup üyeliği sonlandırılarak tek bir tıklama ile gruba girmek mümkün hale gelmiş. Bu özelliklerin Snapchat’te varken WhatsApp‘ta olmaması gerçekten bir eksiklikti. WhatsApp yazılımcıları da bu eksikliği görmüş olmalı. Bu sayede grup konuşmalarına başka kullanıcıları eklemek çok daha kolay oluyor.

Son güncellemeye buradan ulaşabilirsiniz.

Keyifli sohbetler…

BİR CEVAP BIRAK