Apple AirPods kablosuz kulaklıklar Android cihazlarda nasıl çalıştırılır?

Apple AirPods kablosuz kulaklıklar Android cihazlarda nasıl çalıştırılır?

Apple Airpods kulaklıkarı Andoid cihazlarda çalıştırmak

17101
1
PAYLAŞ
Apple Airpods kablosuz kulaklıklar Android cihazlarda nasıl çalıştırılır

Apple’ın radikal bir karar alarak yeni modellerinde 3.5 mm kulaklık yuvasını kaldırmasıyla birlikte kullanıcılarına tanıttığı yeni nesil kulaklık olan Airpods kablosuz kulaklıkları Apple sever kullanıcıları tarafından oldukça beğenildi. iPhone başta olmak üzere iPad, Mac ve Apple Watch gibi diğer Apple ürünleriyle uyumlu olarak çalışabilen ve 5 saate kadar pil ömrü sunan bu yeni nesil kulaklıklar Android kullanıcıları tarafından kıskanç gözlerle izlenmekte idi, ta ki söz konusu kulaklıkların Android cihazlarla da çalışabildiği açıklanana kadar.

Apple Airpods Kablosuz Kulaklıklar
Apple Airpods Kablosuz Kulaklıklar

Ses açma, kısma ve müzik değiştirme gibi özellikleri Siri vasıtasıyla yapan AirPod kulaklıkları sınırlı bir şekilde olsa da  Android cihazlarda kullanılabilmesi mümkün.

Apple AirPods kablosuz kulaklıklar Android cihazlarda nasıl çalıştırılır?

Öncelikle AirPods kulaklıklarınızı şarz ünitesine yerleştirin.

Kasada yer alan şarz eşleştirme düğmesine birkaç saniye basılı tutun, bir süre sonra ışığın beyaz renkte olduğunu göreceksiniz. Söz konusu beyaz ışık kulaklığın eşleşme moduna geçtiğini göstermektedir. Android cihazınızda Bluetooth’u aktif hale getirin ve kulaklıkların Bluetooth listesinde yer aldığını göreceksiniz. Cihazları eşleştirin. Artık Airpods kablosuz kulaklıklar Android cihazınızla eşleşmiş olduğundan cihazınızda playlistinizdeki müziği kulaklıklar ile dinleyebilirsiniz. Ancak ses açma, ses kısma ve müzik değiştirme gibi komutlar Siri vasıtasıyla yapılabildiği için bu özellikleri Android cihazınızda kullanamazsınız.

Türkiye fiyatıyla 799 TL olan kulaklıkları sırf Android cihazlarda kullanmak için almak ne kadar mantıklı bilemeyiz ancak söz konusu kulaklıklar, Android cihaz severler açısından denemeye değer.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK