Apple Mağazalarında Önemli Bir Değişikliğe Gidiyor

Apple Mağazalarında Önemli Bir Değişikliğe Gidiyor

10137
0
PAYLAŞ
Apple Teşhir Ürünleri Güvenliği

Apple mağazalarında teşhir edilen demo ürünler üzerinde artık güvenlik kablolarını görmeyeceğiz!

Apple mağazalarında görücüye çıkardığı teşhir ürünleri korumak için kullandığı kabloları artık kullanmayacak. Bu durum ürünlerin çalınma riskini artırıyormuş gibi görünsede demo ürünleri deneyimleyen ziyaretçiler için önemli bir değişiklik.

Dünya devi Londra’daki önemli bir mağazasını önümüzdeki hafta sonu bu önemli değişikliği yaparak tekrar açacak. Müşteriler mağazaya girdiklerinde artık ellerine dolanan güvenlik kablolarını görmeyecekler. Alınan haberlere göre, Apple İngiltere’de iki ve Kanada’da bir mağazada güvenlik kablolarını kaldırılmış durumda.

Böyle bir değişime gitmesinin en önemli nedeni, müşterilerin iPhone, iPad gibi mobil ürünleri tam anlamıyla ellerine alıp test edememeleri. Güvenlik kablolarının kaldırılmasıyla müşteriler ürünleri ellerine alıp kavrama hissiyatını hatta kılıfları iPhone üzerinde deneyip nasıl göründüğünü tam olarak deneyimleyebileceklerdir. Peki ya güvenlik?

Apple firmasının yaptığı açıklamaya göre, birisi cihazın ödemesini yapmadan yanlışlıkla yada hırsızlık amacıyla mağazadan dışarıya çıkarmaya çalışılırsa alarmların devreye gireceğini, hatta iPhone’umu Bul özelliği ile çalınan cihazın uzaktan kitlenebileceğini açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK