Apple Yeni iOS 10.0.3’ü Piyasaya Sürdü!

Apple Yeni iOS 10.0.3’ü Piyasaya Sürdü!

10182
0
PAYLAŞ

Günün flaş haberlerinden biri de teknoloji devi Apple’dan geldi. Apple 10.0.2 sürümünden yaklaşık 1 ay sonra yeni iOS 10.0.3 güncellemesini sundu. Yeni sürüm telefondaki bazı hataları düzeltiyor ancak yeni yazılımı bütün iphone sahipleri yükleyemiyor.

screen-shot-2016-10-17-at-10-55-11
iOS 10.0.3 Güncellemesi Yayınlandı

Apple Pazartesi akşamı kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü iPhone 7 ve iPhone 7 Plus model telefonlar için iOS 10.0.3 güncellemesini kullanıcılarının hizmetine sundu.

ios-9-10
Yeni iOS 10.0.3 Güncellemesi

Apple iPhone 7 Plus’ı Eylül etkinliğinde duyurmuştu. iPhone 7 Plus’a ait tüm özelliklere ilişkin bilgilere  iphone 7 plus tüm özellikleri haberimizden ulaşabilirsiniz.

Yeni Güncelleme Bazı Hataları Çözüyor

Apple’in yeni güncellemeyi Amerika’nın en büyük operatörlerinden biri olan Verizon’un müşterilerinden dolayı yaptı. Cihazlarda müşterilerin LTE sinyalinin zaman zaman kaybolması, Google Haritalar veya Waze’de yaşadıkları sorunları bildirmeleri sonrası yayınladığı öğrenildi. Türkiye’de benzer sorunları yaşayan kullanıcılar henüz görülüp görülmediğini söylemek için erken ve pek olası görülmüyor. Çünkü Verizon, Türkiye’de ve dünyanın çoğu ülkesinde kullanılan şebekeden farklı bir protokolle hizmet veriyor. Arızaların Verizon’un mobil operatörün ses ve veri iletişimini aynı anda işleme yönteminden kaynaklandığı ifade ediliyor.Hatta “Ayarlar” bölümünden “LTE’yi Etkinleştir” işlevini “Sadece veri” olarak seçilmesinin sorunu çözdüğü de ifade edilmişti. Ancak Türkiye’deki iPhone’larda bu şekilde bir ayarın bulunmadığını hemen belirtelim. Ayrıca yeni versiyon 75 MB’lık bir boyuta sahip.

Yeni Versiyonun Özellikleri

Apple, son güncellemede görsel özelliklerden çok yukarıda yer alan sorunların (LTE sinyalinin kaybolması, Google Haritalar ve Waze’de yaşanan servis sorunu) çözümüne yönelik hücresel bağlantılarda düzeltmeler yaparak geliştirme yoluna gitmiş.

airpods
Apple Lighting Kulaklık

10.0.2 sürümünden yaklaşık 1 ay sonra gelen 10.0.3 güncellemesinde, cihazla kombine olarak sunulan yeni Lighting kulaklıklarda da düzeltmeler yapılmış.

Apple’ın son güncellemesi ile iyiden iyiye Android’in “Son Çıkan İlk Alır” çizgisine kaymaya başladığını söyleyebiliriz. Ayrıca Apple’ın müşterilerini son model cihazlarına yönlendirme politikası sürdürdüğünü de (şimdilik iPhone 7 Plus modeli) söylemek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK