COTA ile Şarjım Bitti Derdine Son!

COTA ile Şarjım Bitti Derdine Son!

Artık telefonunuzun şarjı bitmeyecek

10389
0
PAYLAŞ
COTA ile Şarj

Teknolojik cihazlara olan tutkumuz her geçen gün artmakta. Yolculuk yaparken, yolda yürürken yada çalışma ortamındayken nerede olursak olalım bir telefonla, bir tabletle yada başka bir teknolojik cihazla mutlaka vakit geçiriyoruz. Bu cihazların şarjının bitmesi karşısında powerbank, araç sarj aleti gibi bazı yöntemlerle şarjlarını doldurmaya çalışıyoruz. Ayrıca yeni bir teknoloji olan süper kapasitörlerden daha önce bahsetmiştik. Çoğu zaman bunlardan ya yeterli performans alamıyoruz yada yanımızda bulunduramıyoruz.Ancak son teknoloji olan COTA şarj sistemi ile artık şarj sorunu tarihe karışacak gibi duruyor.

Cota-WiFi-wireless-charging-710x384
Kablosuz Şarj

Merkezi ABD’de bulunan Ossia firmasının geçen yıl CES 2016’da tanıttığı ve şimdi daha çok geliştirdiği COTA adlı kablosuz şarj sistemi ile artık kablosuz ve zahmetsiz bir şekilde cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.

COTA’nın Özellikleri

Bu şarj sistemi, firmanın ilerde küçülteceğini söylediği büyük bir silindir şekline sahip. Sistem bu silindirde bulunan enerjiyi bir verici vasıtasıyla (Power transmitter-charger) alıcıya (receiver) ileten 2 komponentten oluşuyor. Belki de en temel özelliklerinden bir tanesi siz hareket halindeyken şarj etmeye devam etmesi. Örneğin evde bu şarj ünitesine bağlandığınızda yürüyorken bile araya giren engellere rağmen 3 metreye kadar şarj etmeye devam ediyor. En önemli özelliği her cihazda ve modelde çalışabilmesi. Ayrıca kontrol sistemini sağlayacak mobil uyumlu ve kullanışlı bir ara yüz yazılımına sahip.

160107-Ossia-Cota-Wireless-Charging-04
COTA ile Kablosuz Şarj Mümkün

Sizi COTA’nın eğlenceli reklamı ve tanıtım filmi ile baş başa bırakıyoruz.

Reklamı 

Tanıtım Filmi

BİR CEVAP BIRAK