Dünya üzerindeki milyonlarca WiFi noktasına ücretsiz bağlanın

Dünya üzerindeki milyonlarca WiFi noktasına ücretsiz bağlanın

10175
0
PAYLAŞ
Wifi Şifrelerini Gösteren Uygulama

Mobil internet kullanıcı sayısı ve taşınan trafik miktarı hızla artıyor. Bunun yanında mobil haberleşme operatörlerin tarife ve fiyatlandırmaları maalesef müşterilerin istediği ölçüde olmuyor. Fiyatlara etkiyen bir çok neden olduğu doğrudur, ancak günümüzde internet Finlandiya’da olduğu gibi temel hak olmalı ve ücretsiz sunulmalıdır.

“Yapılan yasal düzenleme Finlandiya’da bulunan internet servis sağlayıcılarını, en az 1 Mbps hızında interneti kullanıcılarına sunmaya zorluyor. 1 Mbps, geniş bant teknolojisinin yaygın olduğu Finlandiya’da en düşük hız anlamına geliyor.”

Yurt dışına çıkıldığında roaming ücretlerinden dolayı internete bağlanmak sıkıntılı hal alabiliyor.

Instabridge uygulaması dünya üzerindeki milyonlarca WiFi noktasına ücretsiz olarak erişilmesini sağlıyor. Aynı zamanda kullanıcıların şifresini elde ettikleri WiFi noktalarını uygulama üzerinden diğer kullanıcılar ile paylaşmasına imkan sağlanıyor.

Android ve iOS platformuna sahip cihazlara Instabridge’i ücretsiz olarak kurulabiliyor.

Yükle

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instabridge.android
iOS: https://itunes.apple.com/app/apple-store/id971679641?mt=8

Benzer Teknoloji

Kendisi de sık sık yurt dışına çıkan mühendis Anıl Polat bir harita yayınlıyor. Bu haritada dünya üzerinde ki bir çok hava limanı ve loungelarda bulunan WiFi şifrelerine erişilebiliyor.

Kullanıcılardan aldığı bilgiler doğrultusunda güncel tuttuğu haritanın yanında istenildiğinde Android ve iOS platformu için hazırlanmış WiFox adında ücretli bir uygulama da bulunuyor.

Instabridge uygulaması kadar kapsamlı olmasa da WiFox uygulamasının bir Türk mühendis tarafından geliştirilmiş olması nedeniyle denenebilir.

BİR CEVAP BIRAK