Honda Civic Type R ile Yeni Hız Rekoru

Honda Civic Type R ile Yeni Hız Rekoru

11053
0
PAYLAŞ
Honda Civic Type R en hızlı önden çekişli araç unvanını geri aldı

Honda‘nın özel performans otomobil modeli (Civic modelinin yüksek performans versiyonu diyebiliriz) Honda Civic Type R yeni bir hız rekoru elde etti. 2015 yılı Mayıs ayında 7:50,63’lik tur süresi ile Nürburgring’deki en hızlı önden çekişli otomobil unvanını alan, ancak bu unvanı 2016 yılında Volkswagen GTI Clubsport S‘e ait 7:49,21’lik süreye kaptıran otomobil yeni bir hız rekoru kırarak unvanını geri aldı.

Honda Civic Type R

Genellikle yeni çıkan performans otomobillerinin rekor denemelerini yaptığı tarihi yarış pistinde, Seat Cupra, Volkswagen Golf, Ford Focus RS, Renault Megane RS ve Honda Civic Type R arasında kıyasıya mücadele var.

Civic Type R unvanını geri aldı

Bu yıl şu ana kadar Civic Type R tarihi bir rekor kırdı. 7:43,8’lik tur süresi ile ön tekerlekten çekişli en hızlı araç unvanını geri aldı.  Volkswagen Golf GTI Clubsport S’e yaklaşık üç saniyelik bir fark atan araç, en son geliştirmelerinin hakkını verdiğini gösteriyor.

Ancak henüz Renault Megane RS‘in tanıtılmadığı ve Megane RS’in rekor denemesi yapmadığını da belirtelim. Az bir olasılık da olsa unvanını kaptırması olası.

Civic Type R’ın Honda’nın resmi Youtube hesabından yayımlanan rekor videosunu da aşağıda veriyoruz.

Güçlendirilen özellikler

Honda Civic Type R’ın motoru, 315 beygir gücünde ve 2.0 litrelik bir hacme sahip. Turbo şarjlı ve dört silindirli motor manuel bir şanzıman ile gücünü yola çok iyi aktarabiliyor.

Civic Type R Nürburgring yarış pistinde yeni bir rekora imza attı

Civic Typr R geçtiğimiz Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarında sergilendi. Araç MTV ve çeşitli harçlar haricinde 61.000 Euro‘dan başlayan fiyatlarla Türkiye’deki alıcılarıyla buluşuyor.

BİR CEVAP BIRAK