Instagram Çoklu Fotoğraf Paylaşım Özelliğini Test Ediyor

Instagram Çoklu Fotoğraf Paylaşım Özelliğini Test Ediyor

10340
0
PAYLAŞ
Instagram'a çoklu fotoğraf paylaşma özelliği geliyor.

Instagram’da fotoğraf paylaşırken, pek çok kullanıcı çektiği seçenekler arasından hangisini paylaşacağına karar veremez ya da bir geziye ait pek çok fotoğrafı artarda paylaşarak takipçilerini sıkmak istemez. Instagram geliştiricileri işte bu durumu göz önüne almış olsa gerek ki bu tür durumlar yaşayan kullanıcılarını sevindirecek bir çalışma başlattı. Bu çalışmaya göre kullanıcıların çoklu fotoğraf içeren albümler paylaşmasını sağlayacak özellik test aşamasına geçti.

Instagramda yenilikler bitmiyor

Özellikle klasik logosunu değiştirdikten sonra, geçtiğimiz aylar içerisinde birbiri ardına hikayeler, canlı yayın, yorum cevaplama ve yorum beğenme gibi yeni özellikleri kullanıcılarıyla buluşturan Instagram oldukça hızlı bir değişim süreci yaşıyor.

Instagram yeni logo kullanmaya başladıktan sonra birbiri ardına yenilikler duyuruyor.

Henüz yeni özelliklerine tam alışamadan daha yeni fikirlerle ortaya çıkan Instagram, şimdi de kullanıcıların bir albüm içerisinde çoklu fotoğraf paylaşmasını sağlayacak bir özelliği test etmeye başladı.

Özellik beta aşamasında

Instagram’ın Android beta sürüm güncellemesinde ilk olarak göze çarpan bu özellik, cihazların film rulosundan tek bir defada yayımlanmak üzere birden çok fotoğraf seçmesine izin veriyor. Bu özellik Instagram’ın 10.7.0 beta sürümünü kullanan kullanıcılar tarafından fark edildi.

Instagram’ın beta sürümünde fark edilen özellik birden fazla fotoğraf seçilmesine izin veriyor

Bu özellik aslında yeni sayılmaz. Instagram’a reklam veren kişi ya da şirketler albüm formatını kullanarak 2015 Mart’tan bu yana paylaşım yapabiliyorlardı.

En fazla 10 fotoğraf paylaşılmasına izin veren bu özellik kullanılarak fotoğraflara ayrı ayrı filtre uygulanabiliyor.

Henüz kararlı bir halde çalışmayan bu özelliğin test aşamaları sonrasında tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Bu özellik, gezi, konser ve benzeri etkinliklere ait fotoğrafları tek seferde paylaşma kolaylığı sağlayacak.

Yeni özellik Instagram kullanıcıları tarafından oldukça sevilecek gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK