İnternette Canı Sıkılanlar İçin 5 İlginç İnternet Sitesi

İnternette Canı Sıkılanlar İçin 5 İlginç İnternet Sitesi

16021
2
PAYLAŞ

Neredeyse her gün ziyaret ettiğimiz Facebook, Twitter ve Reddit gibi sosyal ağlar, Wikipedia gibi bilgi hazineleri ve Youtube, Dailymotion gibi video paylaşım sitelerine rağmen internette gezinirken sıkılanlardan mısınız? Uçsuz bucaksız internet bulutunda gezinirken canı sıkılan sanal sörfçüler için can sıkıntısını giderecek 5 ilginç internet sitesi yazımızda.

İşte boş vakitlerinizi öldürebileceğiniz ve sizi sıkıntıdan bir nebze de olsa kurtaracak internet siteleri.

1. The Useless Web

1uselessweb
Gereksiz ama eğlenceli bir şekilde vakit öldürmek için: The Useless Web

Her seferinde sizi aklınıza bile gelemeyecek kadar gereksiz öğeler içeren internet sitelerine yönlendirecek olan www.theuselessweb.com adresli internet sitesinde vakit geçirmeden önce, bir yerlerde sizi uyaracak bir hatırlatıcı ayarlamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü gereksiz olduğu kadar merak uyandıran onlarca ilginç internet sitesi gerçekten vakit öldürme kavramının hakkını veriyor.

2. The Faces Of Facebook

facesoffacebook
Milyarlarca Facebook profil fotoğrafı tek pencerede sizi bekliyor

Facebook’ta kullanılan bir milyar adet profil fotoğrafından oluşan bir fotoğraf havuzu düşünün. Rastgele bu havuzun bir yerlerine tıklayıp, açılan bölümdeki onlarca profil fotoğrafına göz atmak da oldukça vakit öldürücü. Okurken kulağınıza saçma geldiğini düşünüyorsanız sizi http://thefacesoffacebook.com adresine alalım.

3. Google Quick, Draw!

quick-draw
Google’ın yapay zekası çizdiğiniz nesneleri tahmin edebiliyor

Google’ın yeni yapay zeka oyuncaklarından biri olan ‘Quick, Draw!’ı size bir yazımızla daha önce tanıtmıştık (Quickdraw: Sen çiz Google tahmin etsin). Google tarafından geliştirilen bu oyunda size, çizmeniz için bir nesne veriliyor ve sizin 20 saniye içerisinde nesneyi çizmeniz isteniyor. Siz henüz çizme aşamasında iken yapay zekâmız çizilen şeyi tahmin etmeye başlıyor. Çizim kabiliyetine göre ilk saniyelerde bile tahmin edebiliyor. Eğlenceli vakit geçirmek ve biraz çizim kabiliyetinizi test etmek istiyorsanız https://quickdraw.withgoogle.com tam size göre.

4. Weave Silk

wavesilk
Fare imlecinizle yaratıcı çizimler yapmak mümkün

Kâğıt üzerinde karalama yaparak can sıkıntısından kurtulmaya çalışan ya da sıkıcı bir toplantıda istemsiz bir şekilde notlarının arasına çeşitli şekiller çizenlerden misiniz? Weave Silk fare imlecinizle muhteşem çalışmalara imza atacağınız bir internet sitesi. Artık sıkıcı toplantılarda, toplantı notlarını karalamaktansa online olup http://weavesilk.com adresini ziyaret etmek vazgeçilmeziniz olacaktır.

5. A Soft Murmur

asoftmurmur
Doğa sesleri ile baş başa kalmak can sıkıntınızı giderecek

Sıkıldığı zamanlarda insanların ihtiyacı olan şeylerden biri de doğa ile iç içe olmaktır. Elbette 10 dakikalık bir molada sıkıcı ofis ortamından şehrin beton yığınlarını aşarak doğaya kavuşamazsınız. Ancak sizi doğa seslerine kavuşturacak bir internet sitemiz var. Rüzgâr, gök gürültüsü, yağmur, ateş, çekirge… ve daha birkaç huzur dolu ses. Bu sesleri dilediğiniz gibi artırabilir, açabilir ve kapatabilirsiniz. İstediğiniz ortamı yaratmak sizin elinizde. Kulaklığınızı takarak doğanın seslerine kendinizi bırakmak bir tıkla http://asoftmurmur.com adresi kadar yakın.

İyi eğlenceler.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK