İnternetteki Tüm Hesaplarınızı Silip Ortadan Kaybolabilirsiniz

İnternetteki Tüm Hesaplarınızı Silip Ortadan Kaybolabilirsiniz

İnternetteki tüm hesaplarınızı bulup silmek ve ortadan kaybolmak imkansız değil.

10326
0
PAYLAŞ
İnternetten Kaybolun

Sosyal paylaşım sitelerine veya diğer web sitelerine üye olmak kolay olsa da üyelikten çıkış o kadar da kolay değil. Ayrıca hangi sitelere üye olduğunuzu, hangi e-posta servislerinde hesabınız olduğunu bile hatırlamıyorsanız deseat.me tam size göre. Bilgilerinizi internetten silmek deseat.me ile oldukça kolay.

deseat_me_
deseat.me ile internetteki tüm hesaplarınızdan kurulabilirsiniz

İsveç merkezli deseat.me adlı internet sitesi geliştirdiği bir sistemle internette yer alan tüm izlerinizi silmenizi sağlıyor. Daha önce üye olduğunuz tüm servisleri bulmak için e-postanızı tarıyor ve hatırladığınız yada hatırlamadığınız tüm üyelikleri size gösteriyor. Bu taramanın ardından bu üyeliklerinizi silmek size kalıyor.

Deseat.me Nasıl Çalışıyor?

Deseat.me sitesi internetteki hesaplarınızı tek bir yere toplayıp her hesabın bağlantısını bulup siliyor. Ancak bunun için kullanıcıların öncelikle Google hesabıyla oturum açması gerekiyor. Çünkü sistem sadece Google hesabınıza bağlı siteler üzerinde işe yarıyor.

Kullanıcılar bu bağlantılara tıkladığında ilgili servislerin hesap kapatma veya abonelikten ayrılma sayfalarına yönlendiriliyor. Zaten siteye girdiğinizde nasıl yapacağınız anlatılıyor.

deseat_me_login
Tüm hesaplarınız kontrol altında

Bu sayede kullanıcılar internetteki hesaplarının sayısına göre en geç 1 saat içinde tüm hesaplarından kurtulabiliyor. Sistem, bazı hesaplar için ilgili siteye gidip elle kendinizin hesabı silmenizi istese de, sistemin genel olarak başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Sistem Güvenli mi?

deseat_me_algorithm
deseat.me güvenliği ön planda tutuyor

Deseat’ın geliştiricileri güvenliğe son derece önem veriyorlar. Site Google OAuth protokolünü kullandığı için üyeliklerinizin kaydını tutmuyor. Çünkü bu protokol sadece sizin bilgisayarınız üzerinde çalışıyor.

BİR CEVAP BIRAK