iPhone 4 bitti. Resmi olarak artık o bir klasik

iPhone 4 bitti. Resmi olarak artık o bir klasik

10185
0
PAYLAŞ
iphone 4 artık donanım desteği alamayacak

Apple burada yaptığı açıklama ile ay sonu itibariyle desteği keseceği ürünleri açıkladı. 5 yıl ile 7 yıl önce üretimi sona eren ürünler artık donanım desteği alamayacak.

31 Ekim itibariyle iPhone 4 ve 2010 yılında çıkan Macbook Air başta olmak üzere artık bu ürünler Klasik olarak tarihin tozlu sayfalarında yer alacak.

Apple’ın açıklamasında bazı istisnai durumlara da yer veriliyor. Bu durumlar

  • Türkiye’de satın alınmış Mac ürünleri. Klasik Mac ürünlerine sahip olanlar Türkiye’deki Apple servis sağlayıcılarından servis ve parça alabilir.
  • Yasal nedenlerle ABD’nin Kaliforniya eyaletinde satın alınmış ürünler
  • Klasik Mac ürünlerine sahip olanlar Kaliforniya’daki Apple servis sağlayıcılarından servis ve parça alabilir.
  • Kaliforniya eyaletinde klasik iPod ürünlerine sahip olanlar, Apple Satış Mağazaları’ndan servis alabilir veya 1-800-APL-CARE numaralı telefondan AppleCare ile iletişime geçebilirler.
  • Kaliforniya eyaletinde klasik iPhone ürünlerine sahip olanlar, Apple Satış Mağazaları’ndan servis alabilir veya 1-800-APL-CARE numaralı telefondan AppleCare ile iletişime geçebilirler.
  • Fransa’da satın alınan ürünler için şuradan (pdf) bilgi alınabilir.

iPhone4 iOS 7.1.2 sürümün itibaren yazılım desteği alamıyordu. Macbook Air güncel işletim sistemi macOS Sierra 2010 kullanmaya devam ediyor.

Yazılım güncellemesi ve donanım desteği alamayacak ürünlerin listesine Apple Türkiye sayfasından ulaşabilirsiniz : https://support.apple.com/tr-tr/HT201624

BİR CEVAP BIRAK