LG G6 Bakır ısı boruları ile soğuyacak

LG G6 Bakır ısı boruları ile soğuyacak

LG şaşırtmaya devam ediyor.

10198
0
PAYLAŞ
LG'nin Yeni Amiral Gemisi: G6

Geçtiğimiz günlerde sizlere şuradaki  https://teknopusula.com/lg-g6-ile-yeni-bir-teknoloji-bizi-bekliyor-5030/ haberimizde tanıttığımız LG G6 için yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

Söz konusu haberimizde G6’da öne çıkan en önemli özelliklerin 18:9 görüntü oranının ilk kez kullanılması ve QHD+ olarak isimlendirilen çözünürlüğünün 2880 x 1440 piksel olması idi. LG, şimdide bu yeni modelle akıllı telefonların baş belası sorunu olan ısınma sorununu da çözmeye hazırlanıyor.

lg-g6nin-mwc-2017de-tanitilacagi-kesinlesti-860x484
İddialı Marka LG

LG G6 Isı Boruları İle Soğuyacak

Bilindiği gibi yüksek donanıma sahip akıllı telefonların ortak sorunu telefonun aşırı ısınmasıdır. Son günlerde sıkça duyduğumuz Samsung Galaxy Note 7 modelinde yaşanan sıkıntılardan ders çıkaran LG, yakında piyasaya süreceği G6 modelinde ısınma sorununu aşabilmek için daha zorlu testler gerçekleştiriyor. LG’nin amiral gemisi G6 modelinde, telefon yüksek ısıya maruz kalsa bile bu sıcaklığı yüzde 6 ile 10 arasında dağıtarak ısıyı düşüren bakır ısı boruları kullanacak. Söz konusu çalışmanın genelde masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar da görmeye alıştığımız ısınmayı engelleyen sistemlere benzediği belirtiliyor.

LG-V10-LG-logo-boot-840x473
LG G6 Isı Boruları İle Daha Hızlı Soğuyacak

LG, bu bakır ısı borularını Amerika ve Avrupa’da belirlenen standart sıcaklıklardan %15 daha yüksek sıcaklıkta test ettiğini açıkladı. Ayrıca LG’nin pilin keskin bir çivi ile delme, yüksek yerden düşme, ağır nesnelerin darbesine maruz kalma gibi diğer testleri de uyguladığı belirtiliyor. Bu sayede LG’nin yeni telefonda fiziki dayanıklılık, emniyet ve kaliteyi ön planda tuttuğu belirtiliyor.

G6 modelinin Şubat ayının sonunda tanıtımının yapılacağı Mobile World Congress (MWC)’e kadar daha birçok yeni özelliği ile adından söz ettirmesi bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK