Mobil Dünya Kongresi(MWC 2017) 27 Şubat’ta Başlıyor

Mobil Dünya Kongresi(MWC 2017) 27 Şubat’ta Başlıyor

MWC 2017 Başlıyor...

10246
0
PAYLAŞ
MWC 2017 BARCELONA

Barcelona’da 27 Şubat’ta başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi 2017 (MWC 2017),  2 Mart tarihine kadar sürecek. Kongre, dünyaca ünlü CEO’larında katılımı ile birçok yeni ürüne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

SoftBank, BEYGIR&T, Kaspersky, Huawei, Niantic, Nokia ve Telefónica gibi dünyaca ünlü şirketlerin CEO’larının da konuşmacı olarak yer alacağı Mobil Dünya Kongresinde 800’e yakın operatörün, 300’e yakın şirketin bir araya gelmesi bekleniyor

MWC’de Four Years From Now (4YFN), The Innovation City gibi farklı bölümler adı altında mobil ekosistem geniş bir çerçevede ele alınacak. Bu bölümlerdeki panellere AT&T CEO’su John Stankey, Huawei CEO’su Eric Xu ve Nokia CEO’su Rajeev Suri konuşmacı olarak katılacak.

Mobil Dünya Kongresi Barcelona’da yapılacak

MWC 2017 Gündemi Yoğun

Mobil Dünya Kongresi’ni organize eden GSM Birliği’nin (GSMA) Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Michael O’ Hara verdiği bir demeçte, Kongrede mobil dünyanın bireyler, ekonomiler ve toplumlar üzerindeki olumlu etkileri ile kadınlar üzerindeki etkisine dikkat çekmeyi plandıklarını ifade etti. Michael O’ Hara gençleri de unutmadıklarını bunun için Mobil Kâşifler Kulübüne üye olan 8-15 yaş arası gençlere yeni deneyimler ve becerilerini fark edebilecekleri imkânların da sunulacağını belirtti.

Kongrede bu yıl 8 ayrı kategoride The Glomo Awards (Glomo Ödülleri) verilmesi hedefleniyor. Bu kategoriler içerisinde otomobil, sağlık, perakende, seyahat, eğitim ve akıllı şehirler, akıllı telefonlar, giyilebilir cihazlar, ağ altyapısı, sistemler ve IoT için teknoloji buluşlarına kadar çok geniş bir yelpazede alt başlıklar sunulacak.

Mobil dünyada ses getiren işleri ödüllendiren The Glomo Awards’ın en iyi işleri ve ürünleri seçtiği dalda bu yıl adaylar arasında Turkcell’inde bulunması ülkemiz adına sevindirici.

Yerli Operatörümüz; Turkcell

Bu Yıl Tanıtılması Beklenen Ürünler 

Merakla beklenen Kongrenin amiral gemisi telefonların tanıtılacağı ürün tanıtımı bölümünde ise bizleri büyük bir heyecan bekliyor.

Bu yıl tanıtılması beklenen ürünler arasında Asus, ZenFone 4 yer alıyor.

Asus Zenfone 4

Sony ise, MWC 2017 etkinliğinde Xperia X’ serisine ait 3 modelin (Xperia XA, Xperia X ve Xperia X Performance) tanıtılacağını duyurdu.

Xperia Serisi

Son dönemlerdeki iddialı modelleri ile dikkat çeken Huawei ise, bu yıl MWC 2017’de akıllı telefon tanıtımı yapmayacak. Bunun yerine akıllı saat sektöründeki iddialı modeli olan Android Wear 2.0 saatini tanıtacak.

Huawei Akıllı Saat Tanıtacak

Nokia ise HMD Global’ın ürettiği Nokia 6’dan(bknz:https://teknopusula.com/efsane-geri-dondu-4953/)  sonra üst segment telefonu olan ve daha önce tanıttığımız Nokia 8’i (bknz:https://teknopusula.com/nokia-8-supreme-ozellikleri-sizdi-5027/) Kongrede görücüye çıkaracak.

Nokia Yeniden Aramızda

Son dönemlerin parlayan yıldızı LG ise daha önce tanıttığımız (bknz:https://teknopusula.com/lg-g6-ile-yeni-bir-teknoloji-bizi-bekliyor-5030/)  ve Kongrenin en iddialı modellerden birisi olan LG G6 ile tanıtıma katılacak. LG G6 ın 16:9 ekran oranı ve çok yüksek çözünürlüklü modeli ise oldukça merak ediliyor.

İddialı Model LG G6

Kuşkusuz en merak edilen markaların başında gelen Samsung’un, daha önce bu Kongrede amiral gemisi telefonu tanıtımı yapmayacağını açıklaması MWC’deki beklentileri düşürmüştü. Samsung bunun yerine Galaxy Tab S3 tableti tanıtmakla Kongreyi geçiştirecek. Galaxy Tab S3 2048×1536 piksel çözünürlüklü 9,6 inçlik Super AMOLED ekrana sahip olacak.

Samsung Tablet Tanıtacak

Kongrede tanıtılması beklenen yeni ürünleri ve Kongrenin diğer haberlerini yayınlamaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK