Quickdraw: Sen çiz Google tahmin etsin

Quickdraw: Sen çiz Google tahmin etsin

Quickdraw: Google tarafından geliştirilen yapay zeka temelli çizim tahmin oyunu

13129
0
PAYLAŞ
Yapay zeka temelli çizim tahmin oyunu

Quickdraw: Google tarafından geliştirilen yapay zeka temelli eğlenceli çizim tahmin oyunu.

Google, her geçen gün yapay zeka ürünlerine bir yenisini daha ekliyor. En son Google Translate uygulamasının yapay zeka algoritmasını geliştirerek %90 başarı oranında çeviri yapabildiğini biz kullanıcılara duyurmuştu.

Bugün sizlere Google’ın yeni yapay zeka oyuncağı olan bir oyun tanıtacağız, Quickdraw. Google tarafından geliştirilen bu oyunda size, çizmeniz için bir nesne veriliyor ve sizin bunu 20 saniye içersinde çizmeniz hedefleniyor.

Quickdraw'da Google size 20 saniyede çizmeniz gereken nesneyi söylüyor: "BEYİN çiz"
Quickdraw’da Google size 20 saniyede çizmeniz gereken nesneyi söylüyor: “BEYİN çiz”

Oyunu ilginç yapan taraf ise siz daha çizmeye henüz başlamışken Google, çizdiğiniz şeyi tahmin etmeye başlıyor ve ekranın altında bu tahminlerini sıralıyor.

Quickdraw'da çizime başlarken altta Google tahminlerini sıralıyor: "Bir patates görüyorum"
Quickdraw’da çizime başlarken altta Google tahminlerini sıralıyor: “Bir YASTIK görüyorum”

Derin bir şekilde düşünüldüğü zaman altında mükemmel bir algoritma mantığı olan bu oyun, çocukların hatta sizlerin zevkle oynayacağınız saatlerce başından kalkmak istemeyeceğiniz eğlenceli bir oyun.

Yazılım mühendisleri açısından düşünürsek ise de nasıl olur?, nasıl yaparlar?, daha çizgi çizmişken onun neye benzediğini nasıl tahmin eder? gibi cevapları zor sorular sormaya sebep olacak müthiş bir buluş.

Aşağıda paylaştığımız videodan bu oyunun hakkında fikir edineblir, buraki bağlantıdan da oyunun sayfasına giderek çizimler yapmaya başlayabilirsiniz.

Google’ın yeni yapay zeka ürünü hakkında kısa bir video:

BİR CEVAP BIRAK