WhatsApp Status : Snapchat’i bitirecek yeni Whatsapp güncellemesi

WhatsApp Status : Snapchat’i bitirecek yeni Whatsapp güncellemesi

Whatsapp'ın yeni güncellemesi ile gelen Snapchat özelliği Status

10303
0
PAYLAŞ

Whatsapp, Snapchat’in  tahtını sarsacak yeni özelliklerini en son yaptığı güncelleme ile duyurdu.

Whatsapp, Facebook’un satın alınmasının ardından sürekli kendini güncelleyerek daha da geliştirmeye ve bünyesine yeni özellikleri eklemeye devam ediyor. Bu güncellemelerden en dikkat çekenleri; uçtan uca şifreleme, gif gönderebilme, okundu mesajları gibi özellikler kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen özellikler.

En son gelen güncellemede ise Whatsapp, Status (Durum) şeklinde adlandırılan yeni bir özellik ile Snapchat alışkanlığını kendi bünyesine dahil etmeye çalışmışa benziyor.

Nedir Bu Status?

Status, kullanıcıların durumlarını artık sadece yazı veya emojilerle değil resim, gif ve video şeklinde de ifade edebilecekleri yeni durum bildirim aracı. Kullanıcıların video, gif, emoji veya çizimler ile oluşturdukları durum güncellemeleri 24 saatin ardından aynen Snapchat’te olduğu gibi yok olacak. Kullanıcılar durum bildirimlerini ilerki tarihli şeklinde ayarlayabilecekler ve Whatsapp arkadaşlarına tüm günlerini anlatabilecekleri interaktif bir ortam sunmuş olacaklar. Bu içeriklerin süresi 45 saniye olabilecek ve Whatsapp Status ile oluşturulan içerikler kullanıcıların cihazlarında değil de uygulama sunucularında bir gün boyunca saklanacak.

Yeni güncelleme ile Snapchat özelliği geliyor.

Durum (Status) Özelliği Nasıl Açılır?

Güncellemenin ardından bu özelliği kendi uygulamanızda direk görebileceksiniz. Ana sayfada Ara ve Sohbet ikonlarının olduğu bölümde Durum (Status) Özelliği yer alacak.

Whatsapp Status Özelliği Nasıl Çalışacak?

Önceden çektiğiniz veya o anda çektiğiniz resmi veya videoyu sanal fotoğraf düzenleyicisi gibi bir araçla düzenleyebilecek, resim veya videolar üzerine metinler ekleyebilecek emoji veya görsel ifadeler ekleyebileceksiniz. Oluşturduğunuz Status sadece sizin izin verdiğiniz kullanıcılar tarafından görülebilecek şekilde ayarlayabileceksiniz.  iOs cihazlarda “Gizlilik” sekmesinden Android cihazlarda ise “Gizlilik Durumu” sekmesinden oluşturduğunuz durum bildirilerini görmesini istediğiniz veya istemediğiniz kişileri ayarlayabileceksiniz. Durum güncellemelerinizi izin verdiğiniz kullanıcılara bildirim şeklinde gönderilecek veya kendi durum bildirinizi özel mesaj şeklinde istediğiniz arkadaşınıza gönderebileceksiniz.

Whatsapp yeni özelliği Status

Ayrıca Status bölümünde durum bildirim güncellemeleri yapan diğer arkadaşlarınızı da görebilecek, arkadaşlarınızla etkileşime geçebileceksiniz.

Snapchat’i Snapchat yapan özellik olan bu Status bildirimleri yeni güncellemede yer alması bizce de Snapchat’in tahtını sarsacağa benziyor.

Son olarak yeni güncellemenin bugün itibariyle kullanıcıların beğenisine sunulduğunu belirtelim.

BİR CEVAP BIRAK