Whatsappa video arama özelliği geliyor

Whatsappa video arama özelliği geliyor

Whatsappa video arama özelliği geliyor

10252
0
PAYLAŞ
Whatsapp görüntülü arama özelliği ne zaman gelecek?

Whatsapp’ın son güncellemesinde Snapchat vari fotoğraf ve video paylaşım özelliğinin geldiğini şuradaki (WhatsApp’a yeni özellikler geldi!) yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Android Police’in yayınladığı rapora göre çok yakın zamanda whatsappa video arama özelliği geliyor. Şu anda beta sürümünün bazı kullanıcılar tarafından test edildiği duyuruldu.

Facebook tarafından satın alınmasının ardından Facebook özelliklerinin yavaş yavaş entegre edildiği Whatsapp, uzun zamandır beklenen görüntülü arama özelliği ile kullanıcılarını çok sevindirecek.

Söz konusu rapora göre Beta sürümünün yaklaşık bir yıldır bazı kullanıcılar tarafından kullanıldığı ancak video aramasının yapabilmesi için karşıdaki kullanıcının da beta sürümünü kullanıyor olması gerektiği belirtilmekte. Android Police, yayınladığı raporda video arama özelliği ekran görüntülerini de paylaştı.

Whatsapp video arama özelliği güncellemesi

Yukarıdaki resim incelendiğinde; hâlihazırdaki aramalar kısmında bir değişiklik yapılmdığı, kişiler listesinde hem sesli hem de görüntülü arama olmak üzere kullanıcıya iki seçenek sunulduğu görülüyor. Ayrıca raporda iOS sürümünde video arama özelliğinin Android sürümüne göre daha erken gelebileceği de vurgulanmakta.

Whatsapp’a video arama özelliği geliyor
whatsapp-video-arama-ozelligi-4
Whatsapp beta sürümü video arama özelliği

Peki Whatsapp Beta kullanıcısı nasıl olunur, Whatsapp Beta sürümü nasıl indirilir?

Halihazırda Whatsaspp’ın Beta sürümü  Google Play Store’da yer almamakta. Yani siz bir yerden beta sürümünü indirerek kullanamazsınız. Bunun için yapmanız gereken Whatsapp’a beta sürümü kullanıcısı olmak için başvurmak.

whatsapp-beta-surumu-kullanicisi-olmak
Whatsapp beta sürümü kullanıcısı olma talebi

Ardından size yeni bir Whatsapp güncellemesi gelecek ve uygulamanızı güncellemenizin ardından artık siz de bir Whatsapp  Beta kullanıcısı olarak video arama özelliği ile görüşme yapabileceksiniz. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu özellik sadece beta kullanıcıları arasında kullanılabiliyor.

Keyifli sohbetler dileğimizle.

 Whatsapp Beta Sürümü Kullanıcısı Başvurusu İçin Tıklayınız.

via AndroidPolice

BİR CEVAP BIRAK