Yeni Samsung Choremebook Pro, S-Pen ve 2400×1600 Ekran ile Geliyor

Yeni Samsung Choremebook Pro, S-Pen ve 2400×1600 Ekran ile Geliyor

10167
0
PAYLAŞ
Samsung Chromebook Pro
Samsung Chromebook Pro

Chromebook ailesinin yeni Pro üyesi Samsung tarafından tanıtıldı. Chrome Os işletim sistemine sahip Chromebook Pro, 2400×1600 pixel çözünürlüğe sahip, katlanabilir ve en önemlisi S-Pen ile birlikte gelecek olması dikkatleri üzerine çekti.

Samsung Chromebook Pro
Samsung Chromebook Pro
Son zamanlarda Note 7‘den dolayı zor günler geçirmekte olan Güney Kore teknoloji devi Samsung, sıkıntılara aldırış etmeden yeni ürünler üzerinde çalışmaya devam etmekte. Bu yeni ürünlerden birisi de, yakın zamanda tanıtılan Samsung Chromebook Pro.

Bilindiği üzere Samsung firmasının daha önceden Chromebook’ları bulunmaktaydı. Chromebook ailesine yeni eklenen Chromebook Pro modeli diğerlerinden farklı olarak S-Pen kaleme sahip olarak gelecek olması. Samsung’un daha önceden de bilindiği gibi Note serisi akıllı telefon ve tabletlerde kullanmış olduğu S-Pen ilk defa Chromebook Pro’da kullanılacak. Note serisi cihazları kullananlar S-Pen’in ne kadar işlevsel olduğunu bilirler.

chromebook_pro_2
Samsung Choremebook Pro, S-Pen

Tamamen metal kasaya sahip yaklaşık 1 Kg’lık Chromebook Pro’nun özellikleri ise şöyle; Cihazın 12.3-inch genişliğindeki ekranı, 2400×2600 pixel çözünürlüğü, 400 nits parlaklığı, 234 PPI piksel yoğunluğu, 3:2 oranında ve 360 derece katlanabilir özellikte ekranı bulunmakta.

Donanımın da ise,  4 GB RAM, 32 GB dahili depolama, dual Cortex A72 işlemci, 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0, USB-C, ve tabi ki S-Pen ile gelmesi. Samsung firmasının bildirdiğine göre, cihaz 10 saatlik kullanım deneyimi sunmayı vadetmekte.

Bilmeyenler için tekrar etmekte fayda var, Chromebook’lar Google’ın bulut tabanlı çok fonksiyonlu Chrome Os işletim sistemini çalıştırmaktalar. Bu ürünler uygun fiyatlı, işlevsel ve Android uygulamaları çalıştırabiliyor olmasından dolayı özellikle eğitim sektöründe popüler olmaktadır. Yurt dışında ön siparişe çıkan cihazın satış fiyatı ise 499 dolar.

Haberin Kaynağı: hothardware.com

BİR CEVAP BIRAK